شمیم یاس و نرگس
 
امام مهدی علیه السلام فرمودند:إنَّ لی فی إبنة رسول الله اُسوةٌ حسنة (همانا در حضرت فاطمه دختر رسول خدا برای من الگویی نیکو است)

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من

پای درس ها و سخنان پرارزش و پرمهر مولا امیر المؤمنین که بنشینیم در هر زمینه ای ما را راهنمایی می کنند...

وَ ناظِرُ قَلْبِ اللَّبِيبِ بِهِ يُبْصِرُ اءَمَدَهُ، وَ يَعْرِفُ غَوْرَهُ وَ نَجْدَهُ، داعٍ دَعا، وَ راعٍ رَعى ، فَاسْتَجِيبُوا لِلدَّاعِى ، وَاتَّبِعُوا الرَّاعِي .
خردمند با ديده دل پايان كار خويش را مى نگرد و فرود و فراز آن را میشناسد.
دعوت كننده اى (رسول خدا) دعوت كرد و زمامدارى زمام كار به دست گرفت.
پس به آن دعوت كننده پاسخ دهيد و از آن زمامدار پيروى نماييد.

قَدْ خاضُوا بِحارَ الْفِتَنِ، وَاءَخَذُوا بِالْبِدَع دُونَ السُّنَنِ، وَ اءَرَزَ الْمُؤْمِنُونَ، وَ نَطَقَ الضَّالُّونَ الْمُكَذِّبُونَ،
گروهی به درياهاى فتنه ها فرو رفته، بدعت را پذیرفته و سنت های پسندیده را ترک کردند. مؤمنان در گوشه ها کناره گیری کرده و گمراهان و دروغ پردازان به سخن درآمدند (اشاره به حوادث و فتنه ها)

نَحْنُ الشِّعارُ وَالْاءَصْحابُ، وَالْخَزَنَةُ وَالْاءَبْوابُ، وَ لا تُؤ تَى الْبُيُوتُ إِلا مِنْ اءَبْوابِها، فَمَنْ اءَتاها مِنْ غَيْرِ اءَبْوابِها، سُمِّيَ سارِقا. ما (اهلبیت پیامبر) چونان پيرهن كه به تن چسبيده است ، به او (پیامبر) نزديكيم . ما ياران راستین او، خزانه داران علوم و معارف وحی، و درهاى ورود به آن هستيم . بايد كه از درها به خانه ها درآيند، هر كس از غیر در به خانه درآيد، دزدش خوانند.

 

در فتنه ها از سخنان مولای متقیان یاری می جوییم، فقط باید حواسمان به امر خداوند و حجت های خدا و رهبرمان باشد.

 


نوشته شده در تاريخ شنبه هشتم اسفند 1394 توسط  محب المهدی

 

قال الامام علی علیه السلام:

و َما أعمالُ البِرِّ كُلُّها وَ الجِهادُ فى سَبيلِ اللّه‏ِ عِندَ الامرِ بِالمَعرُوفِ و َالنَّهىِ عَنِ المُنكَرِ إِلاّ كَنَفثَةٍ فى بَحرٍ لُجِّىٍّ؛

همه كارهاى خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهى از منكر چون قطره‏ اى است در درياى عميق.

نهج البلاغه(صبحی صالح)  ص 542 ، ح 374

مطالب بیشتر درمورد شهید علی خلیلی: http://www.mashreghnews.ir/fa/news/296195


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سوم تیر 1394 توسط  محب المهدی

خطر عشق مجازی در کمین جوانان مسلمان

آن كس كه به چيزى عشق ورزد، آن عشق، چشم او را كور و قلبش را بيمار مى كند. چنين فردى با چشم ناسالم مى نگرد و با گوش ناشنوا مى شنود.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393 توسط  محب المهدی

امام مهدی علیه السلام در نهج البلاغه

... ألزِمُوا الأَرضَ، و اصبِرِوا عَلَى البَلاءِ، وَ لاَتُحَرِّكُوا بِأيدِيكُم وَ سُيُوفِكم فِى هَوَى أَلسِنَتِكم، وَ لاَتَستَعجِلُوا بِمَا لَم يُعَجِّلْهُ اللَّهُ لَكُم.

فَإِنَّهُ مَن مَاتَ مِنكُم عَلى فِرَاشِهِ وَ هُو عَلى مَعرِفَةِ حَقِّ رَبِّهِ وَ حَقِّ رَسُولِهِ وَ أَهلِ بَيتِهِ مَاتَ شَهِيداً، وَ وَقَعَ أَجرُهُ عَلَى اللَّهِ، وَ اسْتَوْجَبَ ثَوَابَ مَا نَوَى مِن صَالِحِ عَمَلِهِ، وَ قَامَتِ النِّيَّةُ مَقَامَ إِصلاَتِهِ لِسَيفِهِ، فَإِنَّ لِكُلِّ شَى‏ءٍ مُدَّةً وَ أَجَلاً

بر جاى خود استوار بوده، بدون اجازه و حساب از اقدام به نبرد خوددارى كنيد. در برابر بلاها و مشكلات پايدار باشيد، شمشيرهايتان رادر راه هوا و هوس و سخنانى كه از زبانتان پديد می ‏آيد به كار نيندازيد و در باره آنچه خداوند، شتاب را نسبت به آن روا نداشته، شتاب نكنيد. زيرا هر كس از شما كه در بستر خود بميرد، چنانكه خدا و پيامبر و اهل بيتش را بشناسد، شهيد از دنيا رفته است و پاداش او بر خدا است و از ثواب كارهاى شايسته ‏اى كه قصد انجام آن را داشته، برخوردار خواهد بود و نيتش جايگزين شمشير زدن براى خدا و جان باختن در راه اوست. پس توجه داشته باشيد، هر چيز را وقت مشخص، و هر كارى را سرانجامى است.

ابن ميثم پيرامون جمله وَ لاَتُحرِّكُوا بِأيدِيكُم وَ سُيُوفِكم فِى هَوَى أَلسِنَتِكم نوشته است: اين سخن نهى از جهاد بدون فرمان يكى از امامان معصوم پس از امير مؤمنان عليه السلام است كه از فرزندان حضرتش مى‏ باشند، و اين به هنگامى خواهد بود كه كسى از آن امامان به منظور برقرارى حكومت حقّ بپا نخاسته باشد. چه اين گونه حركتها و جنبشها جز با اجازه امام وقت جايز نخواهد بود.


 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه دوم تیر 1393 توسط  محب المهدی

حضرت علی(علیه السلام) می فرمایند:


چون روایتی را شنیدید، آن را بفهمید و عمل کنید، نه اینکه بشنوید و نقل کنید، زیرا راویان علم فراوان، و عمل کنندگان آن اندکند
.


نهج البلاغه، حکمت 98.


نوشته شده در تاريخ پنج شنبه اول اسفند 1392 توسط  محب المهدی