شمیم یاس و نرگس
 
امام مهدی علیه السلام فرمودند:إنَّ لی فی إبنة رسول الله اُسوةٌ حسنة (همانا در حضرت فاطمه دختر رسول خدا برای من الگویی نیکو است)

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من

چگونه مي توانيم به مقام سربازي امام زمان ( عليه السلام ) و شهادت در ركاب ايشان برسيم ؟

1-«يمان تمّار» مي گويد : نزد امام صادق « عليه السلام » نشسته بوديم كه به ما فرمود ،صاحب الامرغيبتي خواهد داشت كه اگر كسي بخواهد در آن دوره ديندار بماند سخت در مشقت و در معرض مشكلات است و سپس فرمود : صاحب الامر غيبتي دارد و بنده خدا براي حفظ دينش بايد تقوي الهي را پيشه كند و دو دستي به دين بچسبد.

 

2- «يونس بن يعقوب » از معتمدانش از امام صادق«عليه السلام » نقل مي كند و فرمود؛ درچه حالي به سر خواهيد برد در روزگاري كه امامتان را نشناسيد ؟ به آن حضرت عرض شد اگر چنين شد چه بايد كرد ؟ فرمود : از دستورات امام سابق پيروي كنيد تا وقتي خداوند او را ظاهر كند.
3- «عبد الله سنان» از امام صادق نقل مي كند كه ، امام صادق «عليه السلام » فرمود : شبهه اي دامنتان را خواهد گرفت و به حيرتي دچار خواهيد شد .نشانه هدايت و امام وراهبرتان ديده نخواهد شد و در آن هنگام بر كسي كه مانند غريق نا اميد از همه جا، دست دعا به درگاه پروردگار بردارد كسي ديگري نجات نخواهد يافت عرض كردم دعا غريق چگونه است ؟ فرمود؛ غريق مي گويد ؛

{ يا الله يا رحمن يا مقلب القلوب ثبت قلبي علي دينك
}
4- « يونس بن عبد الرحمن» مي گويد : حضرت موسي بن جعفر«عليه السلام » فرمود؛ خوشا بحال آن عده از شيعيان ما كه در دوره غيبت قائم ما، به محبت ما چنگ انداخته و بر ولايت ما و بيزاري از دشمنانمان استوارند , آنها از ما هستند و ما از آنها هستيم آنها به امامت ما خشنودند و ما از شيعه بودن آنها خشنوديم خوشا به حال آنها و بهشت گوارايشان باد ،به خدا قسم اينان در روز قيامت هم درجه ما هستند.
5- « عبد العظيم حسني» مي گويد : امام جواد«عليه السلام » فرمود؛ قائم ما همان مهدي«عج» است كه بايد در دوره غيبت انتظارش را كشيد و پس از ظهور از او اطاعت كرد و سپس فرمود ؛ برترين اعمال شيعه ما انتظار فرج است .
6- ابو خالد كابلي نقل كرده است : برترين مردم، مردم دوره غيبت كه به امامت امام غايب معتقد و منتظر ظهور آن حضرت هستند. زيرا؛خداي تعالي به ايشان عقل و معرفتي داده است كه ،براي آنها غيبت مثل مشاهده است و خداوند آنها را مثل كساني كه در كنار رسول الله «صلي الله عليه واله » شمشير زده اند قرار داده است .آنها جداً دينداران ناب و پيروان راستين ما در آشكار و نهان ،خواننده به دين خدا هستند و فرمود :

انتظار فرج بزرگترين فرج
است
.

7- زراره از امام صادق« عليه السلام » نقل مي كند: « گفتم فدايت شوم اگر من آن دوره غيبت را درك كردم چه بكنم فرمود؛ اي زراره اگر آن دوره را درك كردي هميشه اين دعا و در خواست را داشته باش.

خدايا خودت را به من بشناسان اگر خودت را به من نشناساني پيامبرت را نخواهم شناخت ؛ خدايا رسولت را به من بشناسان كه اگر او را به من نشناساني حجت و وليت را نخواهم شناخت . خدايا حجتت را به من بشناسان اگر حجتت را به من نشناساني در دينم به گمراهي خواهم افتاد.

ايمان و عمل صالح ملاك منتظر واقعي است و هر كس به چيز ي اميد دارد،بايد طبق آن عمل كند.

{ يا ايها الذين آمنوا
اصبروا وصابرو و رابطوو اتقوا الله لعلكم تفلحون
}


«اي اهل ايمان در كار دين صبور باشيد و همديگر را به صبر و مقاومت سفارش كنيد و مهيا و مراقب كار دشمن بوده و خدا تر س باشيد تا رستگار شويد» ( آل عمران ،آيه 200 )

با توجه به مطالبي كه گفته شد كه داشتن تقوي دوري از گناه از ماديات وزرق و برق دنيا و پا روي خواسته هاي نفس گذاشتن و احترام به والدين و كمك به زير دستان تا جايي كه از دستمان بر مي آيد و اگر مي توانيم ار شاد و راهنمايي درست و صحيح منافع خودمان را در نظر نگيريم انجام دادن نماز در اول وقت آن مخصوصا نماز صبح و دعا و توفيق خواستن از خداوند و شكر نعمتهاي خداوند انشاء الله كه خداوند توفيق سربازي امام زمان ( عليه السلام ) را نصيب همه مومنين و مشتاقان بفرمايد .
منابع :
1-قرآن كريم سوره مباركه آل عمران , آيه 200
2-سيماي مصلح جهان , مراد فيض
3-پيوند معنوي با ساحت قدس مهدي«عج» , علي اكبر همداني
4-كتاب خورشيد مغرب , جناب آقاي محمد رضا حكيمي در ابعاد مختلف گوناگون وظيفه منتظر را بيان كرده است

 

با تشکر از فدایی گل زهرا و وبلاگ طلایه داران ظهور


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و ششم آذر 1391 توسط  محب المهدی

امروز [به روایتی] شهادت امام علی بن الحسین، سجاد علیه السّلام است. این روز را به امام حسین علیه السلام و امام زمان علیه السلام تسلیت عرض می کنیم. مهدی یاوران عاشورایی به گوش باشید! صحیفه سجادیه و رسالة الحقوق امام سجاد علیه السلام از بهترین کتبی است که می توانید از آن استفاده کنید. مخصوصاً صحیفه که دعاهایش هرکدام دنیایی دارد.

قال على بن الحسين (عليه السلام):

تزهر أرض كربلا يوم القيامة كالكوكب الدرى وتنادى انا ارض الله المقدسة الطيبة المباركة التى تضمنت سيد الشهداء و سيد شباب اهل الجنة.

 

امام سجاد (عليه السلام) فرمود:

زمين كربلا، در روز رستاخيز، چون ستاره مرواريدى مى‏درخشد و ندا مى‏دهد كه من زمين مقدس خدايم، زمين پاك و مباركى كه پيشواى شهيدان و سالار جوانان بهشت را در بر گرفته است .

 

ادب الطف، ج 1، ص 236، به نقل از كامل الزيارات، ص 268.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیستم آذر 1391 توسط  محب المهدی
بسم رب  الشهداء

 

کل یوم عاشواء و کل ارض کربلاء

آری! هر روز عاشوراست و هر مکان کربلا!

فلسفه ی " هل من ناصر ینصرنی" حسین را میدانی؟

لبیک به "هل من ناصر" حسین ،لبیک به یک جریان است!

جریانی که در هر مکان و هر لحظه جاریست!

جریانی که در هر مکان و هر زمان "ناصر" میطلبد!

"هل من ناصر ینصرنی" یعنی در هر زمان و مکان حقیست که باید به آن لبیک گویی و باطلیست که باید از آن پرهیزنمایی!

"کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" در کنار "هل من ناصر ینصرنی" تفسیر می شود.

بدان!

بدان که هر مکان کربلا و هر لحظه عاشورای توست! و این تویی که باید در کربلای خود خیمه گاه حسین را برای استقرارت انتخاب کنی، و در عاشورایت به "این" ندا لبیک گویی!

بکوش در هر مکان و هر زمان که عاشورا و کربلای توست به جریان حق و ندای "هل من ناصر ینصرنی" لبیک گویی!

"هل من ناصر ینصرنی" در زمان مولا علی نیز گفته شد! در زمان امام حسن(ع) نیز گفته شد! در زمان مولا حسین(ع) هم این ندا سر داده شد و هر آنکس که بدان لبیک گفت، رستگار شد و آنکس که یارخواهی ندای حق را لبیک نگفت، مبغوض و ملعون گشت!


از آن جهت است که تو را هم عاشورا و کربلاییست، آگاه باش که به کدامین ندا لبیک میگویی!

*****************************************************

منتظران بگوش باشید!

حسین را منتظرانش کشتند...


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هشتم آذر 1391 توسط  محب المهدی

یا أبا عبدالله... بأبی أنت و امّی لقد عظم مصابی بک، فأسئل الله الّذی أکرم مقامک و أکرمنی بک أن یرزقنی طلب ثارک مع امامٍ منصور من أهل بیت محمّد صلی الله علیه و آله... و أن یرزقنی طلب ثارکم مع امام مهدیٍّ ظاهر ناطقٍ بالحقّ منکم... 

منتظران و محبان المهدی! به گوش باشید؛

هرکس مشتاق است در خیمه ی امام زمان علیه السّلام و از یاران آن حضرت باشد، باید در کلاس عاشورای امام حسین (ع)ممتاز باشد. یکی از آموزه های بسیار مهم این کلاس، شهادت طلبی است.

اللّهم ارزقنا شهادة فی سبیلک تحت رایة نبیک مع اولیائک


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفتم آذر 1391 توسط  محب المهدی